GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Mabel Matiz'in üçüncü video klibi : Kül Hece

Mabel Matiz'in üçüncü video klibi Kül Hece
Mabel Matiz, 2011 yazında çıkardığı ilk albümüne çektiği "Arafta" ve "Söylese O Ben Söyleyemem" video kliplerinin ardından Mete Özgencil yönetmenliğinde çekilen üçüncü video klibi "Kül Hece" ile yeniden müzikseverlerle buluşuyor.
Farklı müziği ve etkileyici sözleriyle pop müziğinde kalıcı olabileceğini kanıtlayan Mabel Matiz'in yeni video klibi "Kül Hece" izleyiciyle buluşuyor.

Çekimleri "Ata Stüdyoları"nda gerçekleşen video klibin yönetmenliğini bugüne kadar yüzlerce söz yazıp beste yapan, birçok sanatçının kariyerinde büyük rol oynayan, müzik ve sinema dünyasının önemli isimlerinden Mete Özgencil üstlendi.

Mabel Matiz, Mete Özgencil'e göre yeni kuşağın en önemli söz yazarı ve bestecilerinden biri. Mete Özgencil, Türk popunda Mabel Matiz'in yarattığı farklı atmosferi ve müziğe yüklediği anlamı böyle aktarıyor:

"Mabel'i dinlediğimde gördüm; tüm kararlılığıyla, yüzde yüzüyle oradaydı. Neşesinde de, derdinde de topyekûn alanını dolduruyordu. "Ne derler" kaygısından uzak, diyeceğini güzel derken, onu sevecek olanlarla göz göze, diğerleriyle sırt sırta duruşu, yeni kuşağın önemli kimliklerinden olacağını açıkça gösteriyordu."

"Kül Hece" de animasyonlarla bezeli masalsı bir dünya yaratılıyor. Şarkı sözleriyle bağlantılı; anlamlı ve derin animasyonlarla süslenen video klibin görüntü yönetmenliğini Hasan Gergin üstlendi. Çekimleri yeşil fon önünde, RED kamerayla, HD formatında çekilen klip, kullanılan imgeler ve farklı atmosferi ile benzerlerinden ayrılıyor.

Sosyal medyada 2011 yılının en çok konuşulan isimlerinden biri olan Mabel Matiz, yıl sonu itibariyle farklı mecralarda düzenlenen tüm anketlerde "en iyi çıkış yapan sanatçı" kategorisinde aday gösteriliyor. Aynı zamanda yılın kaçırılmaması gereken albümleri arasında yer alarak başarılarına yenilerini eklemeye devam eden Mabel Matiz, "Miller Music Factory 2012" jürisinde de yer alacak.

Mabel Matiz'in Mete Özgencil tarafından çekilen son klibi "Kül Hece" kendisinden beklenen özgünlük ve içtenlikle çok yakında tüm müzik kanallarında ve dijital platformlarda!

mabel, matizin, üçüncü, video, klibi, kül, hece DİNLE

Etiketler: mabel, matizin, üçüncü, video, klibi, kül, hece, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 12.1.2012 14:07:17 763