GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Cep telefonuyla ilk klip çekildi !

Cep telefonuyla ilk klip çekildi !
Modern yaşamın iletişim araçları arasında belki de en vazgeçilmezi olan, gelişen teknolojiyle farklı özelliklerle donatılmış cep telefonları, hayatın öylesine içinde ki, "an"lar onunla kaydediliyor, onunla yaşanıyor.İlk albümü "Enderin"i piyasa çıkartan Ender; ilk albümünün ilk klibi ile Türkiye'de bir ilke imza atıyor.

"Yak Ateşinle", Türkiye'de "Cep telefonuyla çekilen ilk müzik klibi" oldu.ENDER, teknolojinin hayatımızdaki vazgeçilmezliğini vurgulayarak, kariyerinin ilk klibinde kamera olarak sadece cep telefonu kullandı. Türkiye'de profesyonel amaçlı bir müzik klibi, ilk kez cep telefonu kullanılarak çekildi.

Çekimleri yaklaşık iki gün süren klip için, cep telefonundan en iyi verimi alabilmek amacıyla, bir hafta boyunca deneme çekimleri yapıldı. Klip, iki cep telefonuyla farklı açılardan, eş zamanlı yapılan çekimlerin montajlanmasıyla oluşturuldu. Cep telefonunda objektif ve ışık ayarları yapılamadığından teknik açıdan zorlanılan klibin çekiminde, kamera dışında tüm profesyonel donanımlardan yararlanıldı.

Yapımcılığını Demo Prodüksiyon'un üstlendiği klibin yönetmenliğini, Erhan CERRAHOĞLU ve Özer ÖZSARI yaptı. Klipte, ENDER'e Deniz YİĞİTER eşlik etti. Türkiye'nin cep telefonuyla çekilen ilk müzik klibi "Yak Ateşinle" Haziran'ın ilk haftasından itibaren ekranlarda izleyicileriyle buluşacak.

cep, telefonuyla, ilk, klip, çekildi DİNLE

Etiketler: cep, telefonuyla, ilk, klip, çekildi, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 30.5.2008 17:07:30 889